NEJBLIŽŠÍ AKCE:  27. – 28. 1. 2024  Udělej si svůj vision board!

Čmáranice života

Kdyby někdo tam nahoře zaznamenal všechny tvoje dosavadní cesty, byla by z toho pěkná čmáranice. Jestlipak bys v té změti čar našla/našel svoje osudové milníky, šťastné dny plné lásky nebo dny plné smutku a beznaděje?

Barvy a obyčejné čáry jsou uzdravující

Čmáranice je prvním kreativním vyjádřením zhruba kolem jednoho roku života. Tužka se stává prodlouženou rukou a souvisí přímo s tvým „já“. Šťastné a spokojené dítě kreslí silné čáry, to nejisté se bojí přitlačit nebo často tužku zahodí. Pokud dítě pokreslí celý papír, znamená to, že jeho srdce překypuje láskou a chce zaujmout celý prostor. A to nejen ten na papíře, ale hlavně v matčině srdci. Čmáranice přináší dítěti libé pocity a potěšení.

NENECH SE PŘEVÁLCOVAT DOSPĚLOSTÍ A ZAČNI ZASE MALOVAT

Představ si, že po dlouhé době dostaneš do ruky tužku, pastelky a velký arch papíru. Jaké emoce cítíš jako první? Je to radost a nadšení? Nebo ztrácíš odvahu a cítíš stejnou nejistotu jako v dětství. Za tu dlouhou dobu jsi nasbíral/a mnoho programů a přesvědčení, že to co budeš kreslit, se musí ve výsledku někomu líbit. A ten někdo můžeš být třeba i ty sám/sama. A pokud tomu tak není, můžeš si myslet, že neumíš malovat, že nemáš talent, že to prostě není pro tebe. A tak zahodíš pastelky a nevědomě se odřízneš od možnosti nahlížet skrze vlastní obrázky do svého vnitřního světa.

PASTELKA JAKO PRODLOUŽENÁ RUKA TVÉHO SRDCE

Spontánní čmáranice je tou nejjednodušší a nejrychlejší cestou zpět do tvého srdce. Do tvého vnitřního světa i podvědomí. Do míst, kde leží tvoje sny, touhy, ale i strachy, obavy a dávná zranění. Čmáranice umí tyto obrazy vytáhnout a přivést je do vědomé části mysli. A tam s nimi můžeš pracovat. Hledat souvislosti, pochopit události, které zrovna prožíváš a nacházet vhodná řešení. Nebo z nich můžeš vytvořit příběh, který tě bude inspirovat a který ti nastaví pravdivé zrcadlo. Při tomto kreativním procesu uvolníš zahlcenou mysl, otevřeš se nové energii a oddáš se ozdravujícím účinkům.

CHCEŠ TO TAKÉ ZAŽÍT?

Čáry jsou tvým nevědomým písmem. Jejich směr, když zavřeš oči, řídí tvoje emoce a pocity. Tak neváhej a vstup s Andreou do spleti čar svého života.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CO SI ANDREA ODNESLA ZE SVÉHO OBRÁZKU?

Jako první se mi ukázaly veliké hory. Připomněly mi, že je potřebuji ke svému životu, abych je mohla zdolávat a uměla se na věci a situace dívat z nadhledu. Pak jsem našla velikánskou hlavu mouchy, mohla by to být i plynová maska a hned na to srdce, které ji překrývá. Tuto kombinaci vnímám jako potřebu řešit věci s láskou. Trochu mě vyděsil drak, z kterého se po dokreslení stala rakev.

Celý výtvor jsem nechala na stole ležet ještě pár dní a postupně na něj odkládala věci. Při psaní těchto řádků jsem u draka našla ještě červená sluchátka, která prodlužovala jeho ocas nebo byla spojené s rakví. Dává mi to smysl v tom, že i když se blízká duše rozhodne odejít, tak s ní navždy můžeme být ve spojení (v mém případě velmi aktuální téma).

Surfer mi připomíná, že již pár let chci jet na surfařskou dovolenou. Tak bych s tím možná již mohla něco udělat, dát té myšlence prostor :). A velikánský čarodějnický klobouk, který papíru vládne na mě volá jako připomínka toho, že nad vším mám moc já sama a vždy se mohu rozhodnout vykouzlit ve svém vlastním životě něco ke prospěchu všem a hlavně sobě.

Andrea

© Radka Rybínová

Pomůžeme vám v různých životních situacích nalézat cestu zpátky k sobě a ke své pravé cestě pomocí vlastní tvorby a malování obrázků.