NEJBLIŽŠÍ AKCE:

Páteční prožitkové malování online  28. 6. 2024

    Jóga pro sladký život 🙂

 

Terapeutická jóga

Jóga je pro mě životní styl.

Není to jen cvičení na bolavá záda, na kondici či proto, že mi to můj terapeut doporučil. Jóga je pro mě o mnoho víc. Uvědomila jsem si to, když se ve mě začaly dít změny jak na fyzické, tak na psychické úrovni při praktikování 4 a více dnů v týdnu, a také při kurzu jógy, kdy jsem měla celý měsíc pro sebe, cvičení a studium. Ke stejným prožitkům se snažím na lekcím vést své studenty a jsem ráda, když mohu své zkušenosti předávat dál.

Kromě jógy se také zabývám tradiční čínskou medicínou, naturopatií a arteterapií – jóga pro mě tedy není jen o pohybu. Nicméně když tělo není zdravé, duch v něm také není v nejlepším rozpoložení. Proto jsou lekce v mém pojetí dělány vždy pro klienta a s terapeutickým základem. Podle toho, co v daný den nebo období jeho tělo a duše potřebuje.  Takže pojďme cvičit! Jak u vás, tak u nás na víkendech 🙂

Co se děje s tvým tělem při cvičení jógy?

Pravidelné cvičení jógy přináší tělu i mysli velké výhody. Některé z nich jsou viditelné a patrné v krátkém čase, jako například zvýšení flexibility. Jiné zůstávají spíše nepovšimnuty, ale ve skutečnosti výrazně zlepšují tvé zdraví a kvalitu života.

Tvoje svaly a kosti jsou silnější. Tonizace a posilování svalů pomáhá chránit kosti před zraněním, snižuje bolesti svalů a kloubů a předchází osteoartróze. Kromě toho vypracované svalstvo viditelně zlepšuje fyzický vzhled 🙂

Zlepší se tvůj dýchací systém. Dýchání je jedním ze základních pilířů jógové praxe. Cvičí se brániční dýchání, které zvyšuje okysličení buněk se všemi výhodami, které z toho vyplývají; zlepšuje krevní oběh (což má pozitivní vliv na organismus), uvolňuje svaly, vyrovnává srdeční tep a také nervový systém. Zklidnění je tedy krásný vedlejší účinek.

Imunitní systém je také cvičením posílen. Důvodem je stresový hormon kortizol, jehož hladinu v těle cvičením jógy snižuješ. Vysoká hladina kortizolu v krvi vede ke změnám v imunitním systému, a proto Tě jóga činí odolnějšími vůči nemocem. Kromě toho může vysoká hladina kortizolu způsobit přibývání na váze, výkyvy nálad, problémy se spánkem nebo zažívací potíže. Cvičením jógy tedy nejen snížíš hladinu stresu, ale také se postaráš o své celkové zdraví.

artekoučka, naturopatka a lektorka jógy Andrea Trebatická

Objednej se:

791 921 975

[email protected]

Jóga
1500 Kč
90 min
V místě tvého bydliště nebo práce (Praha). Styl jógy podle tvých potřeb.
Jóga
1200 Kč
60 min
V místě tvého bydliště nebo práce (Praha). Styl jógy podle tvých potřeb.
EFT konzultace a telefomická nebo emailová kontrola